Binnen ClientondersteuningPLUS draait het niet alleen om het ondersteunen van cliënten, maar ook om het versterken van de kennis en deskundigheid van collega’s. Daar speelt Martin, één van onze Kennis Leads, een belangrijke rol in. Hij werkt inmiddels vier jaar bij ClientondersteuningPLUS en begon destijds als onafhankelijk cliëntondersteuner.
Een rol vol afwisseling
“Na een jaar werd ik gevraagd of ik teamleider wilde worden,” vertelt hij. “Dat heb ik een aantal jaar met veel plezier gedaan, maar de organisatie bleef groeien. Met de komst van onze nieuwe directeur Daphne hebben we de structuur opnieuw ingericht, waardoor de rol van Kennis Lead is ontstaan.”
Als Kennis Lead combineert Martin zijn werk met cliënten met een ondersteunende rol richting collega’s. “Ik heb mijn eigen cliënten en dat vind ik nog steeds ontzettend leuk,” zegt hij. “Daarnaast help ik collega’s verder in hun werk. We kijken samen naar dossiers en bespreken wat er goed gaat of waar nog iets nodig is. Niet als politieagent, maar in open overleg. Wat valt me op, wat zie jij en hoe kunnen we elkaar versterken?”
Het doel is volgens Martin niet om fouten te vinden, maar juist om samen te leren. Zo proberen we de kwaliteit van onze diensten te borgen. “Collega’s ervaren dat als heel prettig. Ze weten dat ik er niet op zit om dingen af te keuren, maar om mee te denken. Soms komt iemand zelf met een dossier waar hij of zij even tegenaan loopt. Dan kijken we er samen naar. Dat is echt waardevol, ook voor ervaren cliëntondersteuners.”
Verbinding en kennisdeling
Martin is Kennis Lead voor een aantal collega’s, waarmee hij eens in de twee weken een 1-op-1-overleg heeft. “We bespreken dan casussen en delen ervaringen. We houden wat we bespreken en afspreken bij in een persoonlijk dashboard. Zo weten we steeds wat er speelt en wat er nog opgepakt moet worden.” Daarnaast overlegt hij regelmatig met de andere Kennis Leads; Eefke, Janine en Nina.
Naast die inhoudelijke begeleiding vervult Martin ook een verbindende rol. “Soms merk ik dat iemand ergens tegenaan loopt en dan denk ik: haak die of die collega eens aan. Je hoeft niet alles alleen te doen. Samen kun je vaak sneller tot een oplossing komen. Die samenwerking maakt het werk ook leuker.”
Professionalisering en toekomst
De komst van Daphne als operationeel directeur noemt Martin een waardevolle stap. “Dat was echt het goede moment. Wim en Caroline hebben goed ingezien dat de organisatie toe was aan een volgende fase. We zijn hard gegroeid en Daphne heeft met haar frisse blik structuur gebracht. Nu zitten de juiste mensen op de juiste plek.”
Ook buiten de organisatie verandert er veel. “We kijken steeds kritischer naar doelmatigheid binnen ClientondersteuningPLUS,” legt Martin uit. “Hoe kunnen we efficiënter werken zonder de kwaliteit te verliezen? Wanneer ben je eigenlijk klaar met een dossier en houdt je rol op? Dat zijn belangrijke vragen waar we samen een lijn in proberen te krijgen.”
Samen verder
De rol van Kennis Lead is volgens Martin nog volop in ontwikkeling, maar de meerwaarde is duidelijk zichtbaar. “Het is mooi om te zien hoe collega’s groeien door samen te sparren en te leren. We hebben een complex vak, maar door kennis te delen en elkaar te ondersteunen wordt het niet alleen makkelijker, het maakt het werk ook leuker. Uiteindelijk doen we het allemaal voor hetzelfde doel: de cliënt zo goed mogelijk verder helpen.”

