Er gaan heel veel dingen niet goed in het zorglandschap, maar we delen ook graag onze succesverhalen. Voor ons is er namelijk niks mooier dan een blije cliënt en zijn of haar naasten. Dat geeft voldoening en draagt bij aan onze missie. De aftrap van deze gloednieuwe rubriek wordt gedaan door cliëntondersteuner Vincent.
‘’Als cliëntondersteuner met Niet Aangeboren Hersenletsel krijg ik de casussen van cliënten met – je zult het niet verwachten – Niet Aangeboren Hersenletsel. Als geen ander weet ik hoe het voelt om ergens gedurende je leven geconfronteerd te worden met deze levensveranderende gebeurtenis(sen). Mij in kunnen leven in de situatie van de cliënt, werkt absoluut in mijn voordeel.
Regelmatig staat het zoeken van een geschikte woonlocatie op mijn agenda. Zo ook in dit geval, waarbij ik op verzoek van vader Piet een woning mocht zoeken voor zijn dochter met NAH. Bij een opdracht als deze geef ik altijd aan dat het snel kán gaan, maar dat de kans dat het jaren duurt veel groter is. Het feit dat de cliënt of naaste gehoord wordt, is soms al voldoende. Je wil er gewoon niet alleen voor staan.
Piet zijn dochter heeft vrij zwaar hersenletsel. Door een zeldzaam syndroom is de kans op een herseninfarct bij haar erg groot. Begin 2024 had zij haar 18e herseninfarct in 1,5 jaar tijd en met een beetje pech is dit niet het laatste geweest. Na een lang verblijf in een revalidatiecentrum is ze uitbehandeld verklaard. Met veel liefde mocht zij weer terugkeren bij haar ouders, maar de bedoeling was wel om een geschikte zorginstelling voor haar te zoeken.
Dat werd dus mijn taak. Met veel plezier en energie nam ik contact op met verschillende zorginstellingen. En wat denk je? Binnen de kortste keren had ik maar liefst vier woonplekken gevonden! Een unicum én een luxepositie voor deze cliënt. Ze mocht op alle locaties kijken, werd bij alle vier aangenomen en kon uiteindelijk zelf kiezen welke locatie het beste bij haar past. Ze koos een prachtig appartement en kon niet wachten om te verhuizen.
En toen gebeurde een week voor haar verhuizing het ondenkbare…
Er woedde brand in de zorginstelling. De brand was gelukkig snel meester, maar de schade was fors. Het zou weken of zelfs maanden duren voordat de zorginstelling weer bewoonbaar zou zijn. En nu?! Meteen klom ik in de telefoon om wederom contact op te nemen met de drie andere zorginstellingen. Wonder boven wonder was er nog een plekje vrij en mijn cliënt kon al snel intrekken in haar nieuwe woonruimte. Ze heeft een mooie ruimte met eigen badkamer en kitchenette. Ze kan zelf haar maaltijden opwarmen of mee-eten in de gezamenlijke woonkamer als zij daar behoefte aan heeft. Het klikt heel goed met haar begeleiding en de andere bewoners en ze heeft het onwijs naar haar zin.
Toch liet het appartement waar ze initieel voor koos haar niet los. Inmiddels is de zorginstelling van haar eerste keus bijna helemaal gerenoveerd en binnenkort kan ze haar gloednieuwe appartement betreden. Ik hoop met heel mijn hart dat ze het ook daar enorm naar haar zin gaat hebben.
Dat gezegd hebbende: dit is waar ik het voor doe. Het geeft zo ontzettend veel voldoening om dit te kunnen regelen voor anderen, zeker als het zo snel gaat. Dat is ook voor mij altijd weer afwachten. Laatst kreeg ik nog een filmpje van de dochter van een andere cliënt, die stond te dansen in zijn nieuwe woonkamer. Dan weet je waar je het voor doet. Daar kan geen loon tegenop.
En Piet? Ook hij kan zijn geluk niet op. Zijn dochter gelukkig zien in een zorginstelling waar ze het naar haar zin heeft, is alles dat telt.’’
Vincent Neel – Cliëntondersteuner bij ClientondersteuningPLUS

